Де використовують гранатовий пісок

01.06.2023

Гранатовий пісок має унікальні фізичні та технічні властивості. Він дуже стійкий до дегенерації та надзвичайно міцний. Незважаючи на приналежність до категорії абразивів середньої твердості, цей природний матеріал не поступається за технічними якостями абразивам групи високої твердості. Кристали піску нагадують зерна граната. Завдяки округлій формі вони мають високу стійкість до стирання. Приблизна щільність становить 4,1-4,3 г/см. Природні абразиви можуть мати різну фракцію. Завдяки своїм властивостям гранатовий пісок широко використовується в процесах шліфування і різання водяними кругами під високим тиском.

Цей природний матеріал найчастіше видобувають в Австралії, Африці та Індії. Утворюється в результаті природного руйнування альмандинових утворень. Осадова сипуча гірська порода, що видобувається в гірських регіонах, є більш ефективним абразивом завдяки високій міцності зв'язку.

Застосування природного абразиву

 • машинобудування;
 • газова та нафтова промисловість;
 • реставрація мостів і будівель;
 • деревообробна галузь;
 • облаштування кортів;
 • кораблебудування;
 • дизайн;
 • фільтрація рідин.

Серед різних видів піску гранатовий пісок перевершує за ефективністю та швидкістю очищення різних поверхонь. Тому його використовують як альтернативу кварцовому. Його використовують не тільки для очищення днищ кораблів і зовнішніх поверхонь будівель, але й для видалення слідів радіоактивного забруднення на різних поверхнях. Зерна гранату також можна використовувати для фільтрації води та покращення її органічних властивостей. Але цей природний матеріал використовується не лише для очищення питної води та стічних вод. Його також використовують у виноробстві.

Гранатовий пісок використовується у виробництві різноманітних шліфувальних кругів, наждачного паперу та полірувальних паст. М'які абразиви використовуються для полірування та шліфування дзеркал, шкіри, шильдиків і точних оптичних приладів. Природні матеріали використовуються як інертні наповнювачі у виробництві кераміки та електрокераміки. Індустрія точного лиття також отримує вигоду від використання цього матеріалу. На відміну від кварцу, використання гранатового піску дозволило підвищити якість виливків у 30 разів.

Гідроабразивне різання

Для абразивного гідроабразивного різання гранатовий пісок практично незамінний, оскільки він розрізає заготовки вдвічі швидше. Якщо правильно підібрати фракцію абразиву, то сопло виробничого верстата не буде забиватися. Фізична суть механізму гідроабразивного різання полягає в тому, що абразивні частинки видуваються з порожнини різання і переносяться швидким потоком твердих частинок. Пісок і вода подаються в заготовку під високим тиском 4150-6000 бар. Вода розпилюється через сопло машини гідроабразивного різання зі швидкістю близько 1000 м/сек. Поєднання цих трьох компонентів забезпечує просту механічну обробку:

 • Різні металеві сплави
 • Елементи з жароміцної сталі та нержавіючої сталі
 • Натуральний та штучний камінь (включаючи граніт) Скло Гума Бетон і залізобетон
 • Кераміка
 • Пластмаси тощо.

Окрім високої якості виготовлення, перевагами гранатового матеріалу є те, що він екологічно чистий, хімічно інертний, однорідний і безпечний для людського організму.