Герметизація міжпанельних швів

01.07.2023

Сьогодні для ізоляції та герметизації швів у панельних конструкціях використовуються різні методи. Якщо шар мастики між плитами істотно не пошкоджений і зберігає свої герметизуючі властивості, стару мастику слід повністю видалити. Замість неї використовується водостійка мастика. Цей метод не дуже надійний, оскільки не гарантує запобігання протіканню і не запобігає втраті тепла через стіну. Більш ефективною є технологія теплих швів. Згідно з цією технологією, простір між панелями звільняється від старої мастики та ущільнювачів. Порожній простір заповнюється піною або утеплювачем, після чого стики зашпаровуються герметизуючою мастикою. Найкращим методом герметизації стиків у панельних будинках є метод «щільного стику». При цьому використовується комбінація герметизуючої піни та ізоляції. Шви герметизуються в «перехідних» зонах і в місцях найбільшого витоку. Міжпанельні зазори, що залишилися, закладаються ізоляцією.

Переваги «щільного шва»

Переваги технології «герметичного з'єднання» очевидні. У залізобетонних плитах, на яких будуються будинки, відсутні внутрішні деталі. У результаті зазори між плитами не однакові за розміром, а геометрія часто нерівномірна. Перетини горизонтальних і вертикальних швів («поперечні шви») відкриваються, коли будинок руйнується. За допомогою піни всі щілини в «поперечних швах» заповнюються і належним чином герметизуються. Товщина панелей/плит варіюється в межах 20-50 см залежно від серії. Діаметр ізоляції становить 10 см. Під час герметизації стиків між панелями зазвичай укладають три або чотири ряди ізоляції. Це означає, що реально ізолюється тільки зовнішня частина плити. У разі технології герметичного з'єднання весь простір між плитами заповнюється піною. Це запобігає проникненню холодного повітря через суміжні стики та утворенню конденсату на панелях.

Матеріали

Найкращим герметиком для стиків є Vilaterm. Заснований на спіненому поліетилені, Vilaterm, який також є екологічно чистим, являє собою пучок порожнистих, тонких, незалежних повітряних бульбашок, які повністю заповнюють щілини між панелями. Він характеризується низькою теплопровідністю, стійкістю до вологи і бетонних сумішей, гнучкістю і довговічністю. Ціни нижчі, ніж на аналогічну продукцію в Європі та США.