Як відкрутити зірвані болти

04.06.2023

Рано чи пізно кожен домовласник стикається з ситуацією, коли гайку, болт або саморіз неможливо відкрутити. Це відбувається з різних причин. Неякісний метал, технічні помилки (пережарені саморізи), іржа, час, занадто велике зусилля під час затягування з'єднання тощо. Однак можна відкрутити болти зі зірваними кінцями, злизані гайки або заіржавілі з'єднання. У цій статті пояснюється, як це зробити.

Викручуємо зірвані болти і гайки

Нерідко фланцевий кінець болта або гайки «сплющується». При докладанні надмірного зусилля під час затягування або відкручування буває що межа між гранями болта стирається. Якщо болт застряг, звичайні гайкові ключі безсилі: вони просто згинаються, і кріплення залишається на місці. Існує кілька способів видалення непіддатливих болтів і гайок:

  • Використовуйте газовий розвідний ключ. Завдяки ребристим губкам, регульованому ступеню «затягування» і досить великим рукояткам, розвідний ключ корисний у більшості ситуацій. Цей інструмент не є рідкістю, і це перше, що ви повинні спробувати, коли вам потрібно зняти зірване різьбове кріплення.
  • Зробити нові грані. Меншого розміру, але чіткіші. Це дозволить краще захопити гайку все тим же розвідним газовим ключем. Грані роблять:
  • Використовуйте кутову шліфувальну машину. Будьте обережні, щоб не пошкодити поверхню під кришкою гайки/болта. Ця операція небезпечна і повинна використовуватися тільки в крайньому випадку. Напилок. Цей метод більш трудомісткий, але більш безпечний. Якщо немає крайньої необхідності, краще обробити краї напилком.
  • Штифт можна приварити до гайки. Витягніть зірваний болт за допомогою руки або важеля. Це також корисно, якщо різьблення «прикипіло». Під час зварювання метал нагрівається, іржа перегрівається, бруд згорає, і болт або гайку легше витягти.
  • Приваріть гайку до головки сплющеного болта. Потім вони відкручуються разом за допомогою звичайного гайкового ключа. Однак цей метод працює тільки за наявності плоскої частини. Якщо вона кругла, рекомендується відшліфувати і заточити верхню частину, перш ніж приварювати гайку і намагатися її відкрутити.
  • Екстрактори можна використовувати для болтів великого діаметра. Відріжте головку або гайку і просвердліть отвір «під наявний екстрактор». Вставте штифт екстрактора і відкрутіть все гайковим ключем, використовуючи товсту частину для звільнення екстрактора. Якщо під болтом знаходиться пластикова або гумова прокладка, видаліть її і повторіть спробу, використовуючи один із запропонованих методів. Якщо всі ці способи не допомогли витягти болт, залишається тільки одне: відрізати/відпиляти головку і висвердлити штифт.
Газовий (трубний) ключ - найкращий засіб для відкручування гайок
Як працювати з екстрактором