• Додому
  • Блог
  • Як правильно відрегулювати пластикові вікна самостійно

Як правильно відрегулювати пластикові вікна самостійно

04.06.2023

Пластикові вікна потребують регулярного догляду, навіть якщо вони найякісніші та правильно встановлені. Вони можуть простояти кілька років без проблем, але з часом можуть почати відчувати тертя при відкриванні та закриванні; друга проблема — це прориви з-під ущільнювача, а третя проблема — це те, що ручки стає важко повертати. Ці проблеми не є складними і легко вирішуються. Для регулювання пластикових вікон не потрібно викликати майстра. Регулювання пластикових вікон займає всього кілька хвилин. Коротше кажучи, потрібно лише знати, де і як їх підтягнути. 

Зимовий і літній режим

У більшості випадків пластикові вікна необхідно регулювати залежно від сезону, наприклад, щоб взимку вони були повністю герметичними, а влітку пропускали трохи зовнішнього повітря. Цього можна домогтися, відрегулювавши герметичність стулки. Це легко зробити самостійно. Коли ви це зрозумієте, ви здивуєтеся цапфі. Це рухливий металевий виступ на бічній стороні стулки, наскільки це просто. Стулка притискається до рами деталлю, яка називається важелем. Коли важіль повертається, він обертається за металевою пластиною на рамі. Він має ексцентрик для регулювання щільності прилягання стулки до рами і сам виконаний в овальній формі або має зміщене регулювання в центрі закругленого виступу. Змінюючи положення цапфи, можна варіювати ступінь стиснення для усунення протягів з-під стулки.

Як ви бачите, форма фіксувальних вушок може бути різною. Для їх регулювання можна використовувати різні інструменти. Якщо вікно ексцентричне (виступ овальний), як показано на малюнку зліва, його можна затиснути плоскогубцями і повернути в потрібному напрямку, щоб змінити його положення. Якщо фіксувальний виступ круглий, як показано на малюнку зліва, у ньому може бути проріз для викрутки або шестигранного ключа. Це відразу підкаже вам, чи потрібна вам звичайна викрутка або шестигранний ключ № 4. Вставте гайковий ключ або викрутку в паз і поверніть її таким же чином, щоб встановити в потрібне положення.

Встановіть усі виступи в однакове положення. Зверніть увагу, що вони розташовані не тільки на одному боці стулки, а й на внутрішньому боці (принаймні один), а іноді також зверху і знизу. Тут необхідно переконатися, що всі наявні запірні виступи перебувають в однаковому положенні, інакше рама прогнеться і лопне знизу.

Під час регулювання з'єднань пластикового вікна пам'ятайте, що слабкий тиск відповідає літньому режиму закриття пластикового вікна, а стандартний або сильний тиск — зимовому режиму. Якщо роботи з обслуговування проводитимуться взимку, спочатку встановіть його в стандартне положення і перевірте, чи не лопнуло воно. Для нових вікон ПВХ не рекомендується відразу затягувати ущільнювач. У цьому положенні гумовий ущільнювач по периметру щільно притиснутий. Тому з часом він втрачає свою еластичність. Звичайні ущільнювачі мають 15-річну гарантію, але все ж… Якщо тиск встановити якомога вищий, гума руйнуватиметься швидше. У результаті, коли ви наступного разу поставите зимове положення на пластикове вікно, ви виявите, що з вікна, як і раніше, дме, а гума повністю потріскалася. Це означає, що настав час замінити ущільнювачі. Це не дуже складно, але займає багато часу і вимагає покупки гуми.

Це означає, що зимове і літнє положення пластикового вікна регулюється шляхом зміни положення запірних вушок (цапф).

Точки регулювання пластикових вікон
Регулювання притиску стулки пластикового вікна до рами