Як правильно обрати пластикові вікна

26.05.2023

Як влаштовані вікна ПВХ

Стандартна віконна конструкція з ПВХ з додатковими елементами для встановлення у відповідні отвори в стіні.

Горизонтальні та вертикальні елементи пластикових вікон виготовляються з ПВХ і складних металевих конструкцій (сталі або алюмінію). Якщо ви подивитеся на таку конструкцію в поперечному перерізі, то побачите кілька вертикальних порожнин, розділених герметичними стінками.

До складу такої конструкції входять такі основні елементи, як:

 • Профільна рама з металевим армуванням зсередини. Основа — віконна рама, до якої кріпиться скло або стулки.
 • Заповнення прорізів — зазвичай скло, але іноді використовуються непрозорі матеріали, такі як сендвіч-панелі. Скління включає в себе склопакети та моноскління.
 • Фурнітура — це спеціальний набір механізмів, які дозволяють віконній системі відкриватися і закриватися в будь-якому режимі. Вона включає в себе ручки, петлі, елементи приводу, запірну арматуру, мікровентиляцію та інші компоненти вентиляційної системи.
 • Компоненти, необхідні для монтажу. Включає віконні рами, підвіконні дошки, відливи, софіти, крапельні відливи, базові профілі, з'єднувачі та інші компоненти. Комплектуючі для вікон різних виробників і різного призначення можуть суттєво відрізнятися.
 • Необхідна фурнітура для пластикових вікон. Сюди відносяться всі елементи, які не належать до самої конструкції, наприклад, москітні сітки, вентиляційні клапани, жалюзі та рулонні штори. Їх можна встановлювати або знімати, не впливаючи на їхню основну функцію.

На що звернути увагу при виборі вікна?

 • Вибір пластикових вікон повинен ґрунтуватися на наступних основних параметрах, а не на впливі рекламної кампанії кожного бренду
 • Скільки повітряних прошарків є в наявності
 • Особливості для приміщень, що вимагають шумоізоляції та захисту від шуму
 • Якість склопакетів
 • Надійність фурнітури
 • Особисті естетичні вподобання щодо дизайну вікна та способу його відчинення і зачинення.

Якість профіля

Пластикові віконні профілі стандартно виготовляються з ПВХ і містять додаткові металеві підсилювачі; ПВХ-профілі є екологічно чистими і безпечним для людини матеріалом, стійким до деформацій і перепадів температур, а також стійким до розчинників, кислот і вологи.

Якісні ПВХ-профілі повинні бути однорідного кольору, мати гладку поверхню без нерівностей, зернистості або прожилок і не мати запаху.

Залежно від товщини всі види профілів можна розділити на три класи:

 • Клас А — товщина зовнішньої стінки не менше 2,8 мм, внутрішньої — від 2,5 мм. Клас А — товщина зовнішньої стінки не менше 2,8 мм, внутрішньої — від 2,5 мм;
 • Клас В — товщина зовнішньої стінки від 2,5 мм, внутрішньої — від 2 мм. Підходить для встановлення у нежитлові віконні прорізи з нижчими показниками тепло- та звукоізоляції та меншим терміном служби;
 • Клас С: інші профілі, які не відповідають стандартам А і В.

Сертифікат підтверджує високу якість профілів. Якість зазвичай гарантують відомі імена компаній, які виробляють вікна протягом багатьох років і довели свою якість.

Роль повітряних камер у вікнах ПВХ

Герметичні повітряні камери, встановлені у віконних рамах, виконують дві функції одночасно. Одна з них — ізоляція, а інша — посилення системи. Іноді передбачається зовнішня повітряна камера, яка необхідна для безпосереднього видалення конденсату, що утворюється у віконній порожнині. Це не тільки не впливає на ізоляційні властивості, але і не псує зовнішній вигляд. Зсередини вони закриваються спеціальною заглушкою.

Кількість повітряних камер визначає теплоізоляцію вікна. Для вікон лоджій, балконів і технічних приміщень достатньо вікон з трьома повітряними камерами. Для житлових будинків, лікарень, шкіл, офісів і торгових центрів потрібно не менше п'яти повітряних камер.

Деякі виробники пропонують семикамерні версії, і в цьому випадку немає потреби у звичайному склопакеті. Деякий час тому на ринку ПВХ-вікон був представлений інноваційний продукт, в якому прошарок заповнений не повітрям, а полістиролом. Ця технологія дозволила підвищити теплоізоляцію виробу.

На що впливає ширина профілю

Щоб підібрати пластикові вікна для приміщення, слід провести ретельний аналіз основних параметрів. Найважливіший з них — ширина профілю або, як її називають фахівці, монтажна глибина. Для стандартних вікон ця величина становить від 5 до 8 см. Для тих, що мають ширину рами до 6 см, оптимальна кількість камер — не більше трьох, для тих, що мають ширину профілю до 7 см — чотири або п'ять. Використання рамок не тільки підвищує теплоізоляцію, але і забезпечує більш надійну фурнітуру, установку більш товстих склопакетів, додаткову ізоляцію і зниження рівня шуму. Ширина профілю може вказувати більше, ніж кількість камер. Наприклад, деякі моделі мають ширину 8-9 см і меншу кількість камер. Для деяких параметрів, таких як ізоляція, існує пряма залежність від глибини установки. Чим більша ширина, тим кращі характеристики.

Декоративні можливості профілів

Класичні вікна ПВХ доступні в білому кольорі. Цей колір став лідером серед усіх можливих кольорів і стрімко втрачає свою популярність. Сьогодні люди хочуть бачити у віконних отворах різні інші кольори, що імітують цінні породи дерева, з якого виготовлена віконна рама, або ж обирають лише монохромний колір. Декоровані профілі коштують значно дорожче, ніж стандартні білі конструкції. Різниця в ціні може досягати 15-20%. Декоровані рами також відрізняються від білих за багатьма механічними параметрами. Наприклад, через те, що темні поверхні ламінату сильніше нагріваються на сонці, виникає потреба в посиленні профілів у конструкціях усіх розмірів.

Колір рами можна змінити за допомогою звичайного фарбування. У цьому випадку ви можете вибрати напилення, акрилове покриття або ламінування під високим тиском. Дорожчі моделі оснащуються дерев'яною або металевою накладкою, яка міцно кріпиться до рами з потрібного боку.

Декоративні можливості поширюються і на основну форму профілю. Плоска форма рами досить громіздка. Це призвело до появи багатьох моделей з більш складними рельєфами та округлими формами.

Обираємо фурнітуру пластикового вікна

Оптимальне звукопоглинання, теплопровідність і прозорість забезпечують скло і профілі, але саме фурнітура визначає функціональність всієї системи. Вибір фурнітури визначає рівень зручності використання та термін служби.

 

Особливості будови, функціонування та різновиди фурнітури

Найпоширенішою є поворотно-відкидна фурнітура, яка дозволяє вікну перебувати у різних площинах у відкритому стані. Фурнітура входить в комплект поставки:

 • Модуль кутового ключа;
 • Зовнішня петля в зборі;
 • Верхній шарнір для з'єднання з кронштейном;
 • Запірні механізми та ручки.

Також є спеціальні металеві планки та гребінки для передачі зусиль між модулями. Фурнітура, зібрана на заводі, поставляється з вікнами, обшитими металопластиком. Лише деякі регулювання можуть бути виконані безпосередньо на місці.

Якісна фурнітура повинна підтримувати стулку щонайменше в трьох точках у кожному положенні. Поширені типи фурнітури:

 • Це традиційна, добре знайома система поворотно-відкидних з'єднань, в якій стулка обертається навколо вертикальної осі. Її можна використовувати з лівого або правого боку.
 • Існують також поворотно-відкидні стулки, які обертаються навколо горизонтальної осі.
 • Універсальний поворотно-відкидний тип — це тип, в якому стулка обертається як по вертикальній, так і по горизонтальній осі. Вертикальне обертання означає, що стулка частково нахилена і розділена зверху нижнім анкером. Ця модель має найскладнішу фурнітуру, але проста у використанні в різних умовах.
 • Розсувні моделі — це ті, в яких рама рухається в площині вікна. Цей тип найбільш корисний для лоджій, балконів і великого скління вікон від стіни до стіни.
 • Більш складна конструкція — відкидно-зсувна. Вона дозволяє віконній рамі зсуватися вбік і відкриватися зверху.

Залежно від типу приміщення важливо вибрати відповідне пластикове вікно. Їх встановлюють в різних офісах, магазинах і торгових центрах, а також в приватних будинках і квартирах. Можна знайти велику кількість виробників, які продають конкурентоспроможну продукцію з багатьма унікальними характеристиками, що підходить для будь-якого бюджету.