Як сортувати сміття - ефективні способи

01.06.2023

Не знаєте, як сортувати сміття? Бренди які захищають природу дають такі практичні поради. Багаторазові засоби гігієни, сумки для покупок, шопери, металеві соломинки для коктейлів — екологічні проблеми захлеснули наш світ. 

Про те, що потрібно дбати про довкілля, ми чуємо з найрізноманітніших «куточків». Але найчастіше про це говорять компанії, що виробляють екологічно чисту продукцію. Це непогано, але крім додаткового споживання і нових покупок, чи не варто задуматися про те, що ми можемо зробити, щоб допомогти? Відповідь проста: почати сортувати своє власне сміття.

 

Ми представляємо вам найефективніші та найпростіші способи сортування відходів. З їхньою допомогою ви легко навчитеся сортувати, збирати і переробляти свої відходи.

Що таке роздільний збір сміття

По-перше, що таке сортування і збирання відходів, тобто поділ відходів відповідно до їхнього первісного джерела і складу? Ви напевно не раз чули про незаконні звалища, виявлені поблизу вашого міста. Чи замислювалися ви коли-небудь, скільки небезпечних відходів викидається на це звалище? Можливо, ви бачили серію фотографій, зроблених фотографом, на яких зображені люди, оточені сміттям. Деякі з них справді жахають, виглядають фальшиво, наче ніхто не використовує таку кількість пакувального матеріалу. Але це не так — середня людина за рік виробляє приблизно півтонни сміття. Тільки подумайте про те, якої шкоди природі щороку завдає один житель планети.

Сортування та збір відходів здійснюється шляхом класифікації відходів за різними підставами. Перша і найважливіша класифікація — між відходами, що переробляються, і відходами, що не переробляються. До перших належать папір, метал, пластик і скло, а до других — органічні відходи та матеріали, виготовлені з композитних (кілька різних продуктів) матеріалів. Відходи, що переробляються, також бувають різних видів. Завдання полягає в тому, щоб запам'ятати, що до чого належить і що саме не підлягає переробці.

 

Тепер, коли ви знаєте, що таке роздільний збір відходів, давайте розглянемо, навіщо взагалі потрібно розділяти відходи.

Навіщо сортувати сміття

Багато людей не розуміють, чому вони повинні розділяти свої відходи. Їх то тут, то там інформують про серйозність екологічних проблем, але вони цього не роблять. Ви можете подумати, що широко поширені розмови про екологічні проблеми — це просто галас для збагачення виробників екопродукції. Але це зовсім не так.

Ви напевно бачили жахливі кадри нещасних морських мешканців, які постраждали від забруднення. Черепаха, панцир якої не може правильно сформуватися через пластикові відходи, риба з кришкою від пластикової пляшки в шлунку, пелікан, який не може відкрити дзьоб, бо він оповитий дротами, — хіба цього недостатньо, щоб зробити перший крок на допомогу природі? Якщо цього твердження недостатньо, ми склали повний список.

У чому користь сортування сміття:

 • Скоротивши кількість звалищ, можна зупинити забруднення ґрунту і води небезпечними відходами. Наприклад, одна батарейка забруднює близько 500 літрів води і 20 квадратних метрів ґрунту. За своїм складом, вона містить важкі метали, які є канцерогенами!
 • Створюючи нові речі, не виснажуючи ресурси. Наприклад, при переробці паперової продукції не потрібно знову вирубувати дерева для виробництва нового паперу.
 • Усунення половини числа звалищ, звільнить місце для будівництва та сільського господарства
 • Це спосіб подбати про себе. Допомагати природі — значить піклуватися про себе і майбутні покоління.
  Це допоможе вам стати більш самодисциплінованими.
 • Розширте свої знання та дізнайтеся більше про хімію продуктів
  Ви зможете знайти нових друзів серед однодумців.

Як сортувати сміття — прості та ефективні правила

Для початківців найпростіше відокремлювати тільки паперові вироби та скло. Найкраще починати з малого!

 • Організуйте простір вашого будинку так, як вам зручно. Ви можете робити це в спеціальних контейнерах, або у звичайних коробках і пакетах. Папір і скло можна зберігати на балконі до дня переробки.
 • Користуйтеся спеціальними послугами. У великих містах існують організації, які займаються збором сміття. Вони беруть плату за свою роботу, але ви можете заощадити на вартості транспортування сміття.
 • Співпрацюйте із сусідами. Це полегшить відвідування сортувальних центрів і доставку.
 • Якщо у вас є діти, закликайте їх долучатися до процесу переробки сміття. Ви також можете перетворити це на гру.
 • Студенти завжди малозабезпечені, і багато хто не знає, як заробити гроші. Однак завжди є велика кількість непотрібної паперової продукції, такої як старі зошити, погано надруковані курсові роботи та реферати. Ці паперові вироби мають грошову цінність. Давайте використовувати все це як використаний папір і порадуємо себе кількома дрібницями на благо природи!
 • Якщо ви живете в сільській місцевості, то, зробивши яму для харчових відходів, ви зможете утилізувати органічні відходи без шкоди для природи.

І так ми розглянули найпопулярніші способи, з чого почати сортування сміття, але з чого почати цю діяльність буде корисна наступна стаття тим, хто ніколи з цим не стикався.