Основні аспекти технології фарбування стін

01.07.2023

За радянських часів фарбування стін було найпоширенішим видом обробки поверхні. Пізніше, з появою інших матеріалів, фарбування стін стало занадто занедбаним.

Якими бувають фарби?

Усі фарби складаються з трьох основних компонентів: пігментів, зв'язувальних і розчинників. Останні необхідні для того, щоб зробити фарбу рідкою і в'язкою, полегшити нанесення і забезпечити захисну декоративну плівку після висихання. Залежно від розчинника фарби можна розділити на водоемульсійні, олійні та емалеві. Водоемульсійні фарби нетоксичні та легко очищаються при попаданні на інструменти. Поверхня має бархатисто-матове покриття. Фарби на олійній основі та емалі високотоксичні через розчинники, що містяться в них, потребують вентиляції під час роботи і утворюють глянсову, холодну на дотик плівку після висихання.

У сучасні фарби додано різні компоненти, наприклад, «шматочки акрилової фарби», що імітують справжні перламутрові шари. У результаті виходить красива поверхня з різними декоративними ефектами. Іноді поверх базового шару наносять спеціальні лесувальні відтінки, які мають прозорий тон. Це робить базовий шар видимим і надає поверхні «глибини».

Як пофарбувати стіни і не розчаруватися?

Перш за все, необхідно вибрати хороші інструменти. Слід використовувати валик з телескопічною трубкою, щоб уникнути необхідності носити з собою драбину. Валики повинні мати покриття, стійке до розчинників фарби; поролонових покриттів слід уникати за всяку ціну. Довга шуба буде накопичувати багато фарби, що зробить інструмент важким, а руки швидко втомляться. Інструменти також будуть важкими, а руки швидко втомлюватимуться. Якщо щетина занадто коротка, у підсумку ви отримаєте пропуски. Далі ретельно й акуратно підготуйте стіну до фарбування. Помилка на цьому етапі може зіпсувати весь процес. Обов'язково пофарбуйте стіну за рівнем і огляньте її з лупою, щоб було видно всі дефекти. Сама поверхня має бути оброблена ґрунтовкою глибокого проникнення.

Наносити потрібно пензлем або кутовим валиком, починаючи з кутів. Перед використанням фарбу необхідно ретельно перемішати. Це пов'язано з тим, що з часом компоненти осідають і склад стає неоднорідним. Фарбування стіни не обов'язково має бути складним. І, звичайно, робота повинна приносити задоволення!