Різновиди щебеню і основні характеристики

20.05.2023

Ще одна властивість — радіоактивність — проявляє радіоактивність. Існує три категорії і кожна з них використовується в різних сферах будівництва.

Показник морозостійкості показує кількість циклів заморожування і відтавання, які щебінь може витримати без втрати у вазі.

Щільняємісткість, це властивість вказує на те, яку вагу пластини і голки в матеріалі.
І фракції, які відображають розмір кожної зернової маси.

Щебінь і його види

Найбільшого поширення набув гранітний щебінь. Він може бути різних кольорів: рожевого, червоного, сірого. Оскільки цей вид щебеню видобувається шляхом підриву гранітних порід, він може містити слюду і шпатові включення. Щебінь гранітний широко використовується в цивільному будівництві завдяки своїм прекрасним властивостям.

Іншим не менш поширеним видом щебеню є гравій, який добувають шляхом дроблення природних гірських порід і каменів. За своєю вартістю він дешевше граніту, так як поступається граніту в міцності, хоча в гравії менше радіоактивного фону. Цей вид щебеню використовується при роботі з фундаментами, при будівництві доріг і при виготовленні залізобетонних виробів.

Інший вид щебеню, відомий як доломіт, видобувається шляхом дроблення вапняку. Вапняний заповнювач широко використовується для виробництва залізобетонних виробів і дорожнього будівництва. Часто в будівельному бетоні для в'язкості використовують щебінь зі шлаку. Його отримують шляхом подрібнення шлаку. Але для дорожнього будівництва, для зміцнення канав і котлованів використовується вторинний щебінь, який отримують шляхом подрібнення асфальту, цегли, будівельного бетону та інших промислових відходів.

Чим відрізняється щебінь від гравію

Багато хто переконаний, що гравій — це щебінь, тобто одна з його різновидів. Але це зовсім не так.
Звичайно, обидва матеріали мають природне походження і активно використовуються в будівництві. Але між ними є відмінності, нехай і істотні, які видно навіть неозброєним оком. Так, гравій і щебінь розрізняються за зовнішнім виглядом. Щебінь має шорстку поверхню, гострі кути, він крупніше.